LIST OF PRTs :  2019-20

Principal             –                  Dr Paramjit Singh    

Vice Principal     –                Mrs Gosha Liberhan

Mrs Deepti Prabhkar : Headmistress

S.No Name Cat S.No Name Cat
P R T s
1 Mrs Indu Arora                        Regular Civ 21 Ms Nancy Civ
2 Mrs SA Banerjee                    Regular Civ 22 Ms Bhawna Sharma Civ
3 Mrs Rachna Sachdeva           Regular Civ 23 Mr Sakshi Batra Civ
4 Mrs Vijay Kumari Lamba        Regular Civ 24 Ms Priyanka Civ
5 Mrs Vandna                            Regular Civ 25 Mrs Rupali Garg Civ
6 Mrs Anshu S Bhatia                Regular Civ 26 Mrs Ritu Sablok Civ
7 Mrs Shashi Sehgal                  Regular Civ 27 Mrs Preetinder Civ
8 Mrs Ritu Dua                           Regular Civ 28 Mrs Pooja Anand Civ
9 Mrs Sunita Malhotra               Regular Civ 29 Mrs Rajni Sharma Civ
10 Mrs Bharti Khanna                  Regular Civ 30 Dr Mrs Anju Kaushal Offr
11 Mrs Kiran Bali                         Regular Civ 31 Mrs Sangeeta Sidhu Offr
12 Miss Poonam Chhibber          Regular Civ 32 Mrs Ritu Parihar Offr
13 Mrs Rajni Malhotra                 Regular Civ 33 Mrs Megha Chaturvedi Offr
14 Mrs Mala                                 Regular Civ 34 Mrs Richa Wason Offr
15 Mrs Anupam                           Regular Civ 35 Ms Jyoti Sharma Civ
16 Mrs Vandana Gupta                Regular Civ 36 Mrs Ritu Gogia Civ
17 Mrs Madhu Talwar                  Regular Civ 37 Mrs Vandana Offr
18 Ms Jasminder Kaur                 Regular Civ 38 Ms Preeti Yadav Civ
19 Mrs Rekha Garg                     Regular Offr      39 Ms Nitika Sharma Offr
20 Mrs Neema Singh                   Regular Offr 40 Mrs Shasita Civ
21 Mrs Satwinder Kaur                Regular Civ 41 Ms Bhawana Sharma Offr
22. Mrs Mrs Neelam Bala             Regular Offr 42 Ms Ranju Bhardwaj Civ
23. Mrs Tejinder Bajwa                 Regular Offr 43 Ms Shimbjee Maini Offr
24. Mrs Surbhi Sharma                 Regular Civ 44 Ms Priyanka Civ
Term Based      .
1 Mrs Kirandeep OR
2 Mrs Hem Lata Sharma Civ
3 Mrs Sunita Arora JCO  Adhoc
 4 Mrs Sandhya Sharma Civ 1. Mrs Simmi Puri Civ
 5 Miss Sonika Civ  2. Mrs Jyotshna Sharma Civ
6 Mrs Amandeep Kaur Civ 3. Mrs Kulpreet kaur Civ
7. Mrs Jasjeet Kaur Civ 4 Mrs Seema Singh Kushwaha Offr
8 Ms Parmeila Rathore Civ 5 Mrs Esha Thapa Offr
9 Mrs Anupama Chaudhary Offr 6 Ms Arvinder Kaur OR
10 Mrs Sapna Dixit Civ 7 Mrs Ajanta Paul Banerjee Offr
11 Mrs Urmila Kapoor Civ 8. Ms Resmy Robby Offr
12 Mrs Amarjit Kaur JCO  9. Ms Neetu Bahl Civ
13 Mrs Palak Kateria Civ 10. Ms Feeroze Siddiqui Offr
14 Mrs Sarla Rathore Civ 11. Ms Pinki Singh Offr
15 Mrs Reena Mahajan Civ 12. Ms Manish Sahu Offr
16 Ms Nisha Verma Civ 13. Ms Romita Nagpal Civ
Offr Mrs Ruchi Malhota Civ 14. Ms Seema Wazir Offr
18 Ms Monika Deswal OR 15. Ms Meenakshi Gulati Civ
19 Mrs Manisha Sisodia Offr 16. Ms AnjalI Sharma Offr
20 Ms Palak Bandhu Civ 17. Ms Suman Thakur Offr
18. Mrs R Indra Offr
Adhoc
19. Ms Jyoti Raturi Kundalia Offr
20. Ms Vaishali Sharma Civ
21. Ms Sumita Kumari Offr
    Cat S.No Name
    PRTs (PET)
1. Mrs Dolly Kakkar                    Regular Civ 11. Mr Nishant Kumar                     TB Civ
2. Ms Jigyasa Yadav            Term Based Civ 12. Mr Kiranpal Singh                      TB Civ
3. Mr Ashish Bhardwaj                  TB Civ 13. Ex Nk Sikram Singh                   TB OR
   4 Mr Baljit Singh                           TB Civ    14 Ex LD Sarabjit Singh                  TB OR
   5 Mr Vikash Tyagi                        TB Civ
   6 Mrs Manju Bala                         TB Civ
   7. Ms Neha Sharma                      TB Civ
   8. Mr Pankaj Mishra                      TB Civ
   9. Mrs Meera Kaur                        TB Civ  
  10. Mr Manender Bhardwaj             TB Civ
PRTs (Work Exp Teachers)   
    1 Mrs Harjeet Kaur  (Comp)      Regular Civ  13. Ms Vinny              (Craft)                  TB Civ
2 Mr Vinod K Sharma(Comp)    Regular Civ  14. Mrs Jyoti              (Art & Craft)          TB Civ
3 Mr Parvinder Gupta   (Art)      Regular Civ 15 Mrs Manisha Dhiman,Dance            TB Civ
4 Mrs Sunita Arora   (Music)      Regular Civ 16 Mrs Meenakshi            (Dance)         TB Civ
5. Mr Ravi Kant         (Wk Exp)  Regular Civ 17. Mr Sagar   Singh          (Art & Craft)  TB
6 Ms Navdeep kaur    (Comp)        TB Civ 14 Mrs Bhavneet Chadha, Art           TB Civ
7 Ms Oshin                (Comp)          TB Civ
8 Ms Surbhi Malhotra (Comp)        TB Civ
9 Mrs Sangeeta Gambhir  (Comp) TB Civ
10. Ms Chavi                       (Comp)   TB Civ
11. Mr Karan Rathore         (Comp)   TB Civ
12 Ms Renu Panwar          (Comp)   TB Civ